Lektorzy języka angielskiego

Tytuł O lektorze O sobie samym
Magdalena

lektor języka angielskiego
absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego
od 4 lat w Lektorze

Witam wszystkich. Mam na imię Magda i z pewnością z wieloma z Was,  drodzy Kursanci, już się spotkałam lub— spotkam w najbliższym czasie. W  LEKTORZE jestem kilka dobrych lat.  Miałam przyjemność i szczerą satysfakcję z  pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi na każdym poziomie. Uczę angielskiego i polskiego. Tak, tak LEKTOR przyciąga też śmiałków walczących z „dżdżownicami w dzień dżdżysty” i porywających się na język polski jako obcy. W tej samej szkole i mnie się zdarzyło zaszaleć:

- a to goniłam za sztabami złota po mieście podczas półkolonii,

- wybierałam kapelusze z kursantem z Wysp Kanaryjskich,

- tłumaczyłam się z obciachowo małego telefonu komórkowego małym Koreańczykom

- czy  przygotowywałam  dwa tygodnie  mega tłumaczenie pani minister która, jak się okazało,  nie potrzebowała tłumacza.

 Cóż, grunt to się nie poddawać!

Obecnie, dumna mama,  walczę by nie dać się pokonać niemowlakowi Kacperkowi zwanemu Maharadżą i ciasteczkowej  labradorce—Belli Królowej Pięknej. Z chęcią powracam do pracy, do tych którzy mówią więcej niż tylko guuuu… i woof woof....

Sarah

native-speaker języka angielskiego
absolwentka Northeastern University w USA oraz Universidad de Navarra w Hiszpanii 
od 2 lat w Lektorze

Two years ago and a lot of hours and stops later, I plane landed in Wroclaw all the way from Puerto Rico. I was in that plane and at that moment, for the first time in my life, I stepped on Polish soil. I chose this country for being the birthplace of Ryszard Kapuscinski, one of my favorite authors, who I was dedicating a thesis and a book to at the time. Little did it take for me to fall in love with Wroclaw, its people, its culture, and so I decided to stay a little longer than I had originally planned. Besides being a journalist at heart, I am also a professor. Since the year 2000, as a Native Speaker of both English and Spanish, I have been teaching these languages to different groups of people and individuals in countries such as Italy, Peru, Puerto Rico, Spain, and most recently, Poland. Teaching is my passion and always has been. Lektor Foreign Language School quickly began my new workplace and more than this, a second home where I have met so many students who have enriched my experience and life in Poland. A classroom, I believe, should be a place where ideas are exchanged, knowledge is provided as well as shared, and the relations between teacher and students should be perfectly balanced  between familiarity, respect, and understanding. I am excited to begin this new academic year and continue putting into play many new engaging and dynamic activities for my students so that their learning process is not only effective,  but also fun!

Sylwia

lektor języka angielskiego
absolwentka anglistyki
od 5 lat w Lektorze

I love English - to moje hobby i moja praca. Uczę z uśmiechem jak czerpać radość z nauki. Psychologia i literatura dostarczają mi pomysłów na życie. Jestem niepoprawną optymistką i wierzę w cuda. Świat jest piękny a ludzie warci spotkania.

Karolina

lektor języka angielskiego
absolwentka Uniwerstytetu Wrocławskiego
od 5 lat w Lektorze

Pasjonatka sportu, głównie pieszych wędrówek po górach, wycieczek rowerowych i biegania.

Szczęśliwa mama rocznego rozrabiaki oraz miłośniczka zwierząt.

Energiczna, wesoła i pomysłowa. 

Emilia

lektor języka angielskiego
absolwentka Uniwersytetu Opolskiego
od 2 lat w Lektorze

Cześć! Mam na imię Emilia i od 2011 roku mam przyjemność prowadzić kursy z języka angielskiego dla Szkoły Językowej Lektor. Moja przygoda z nauczaniem języka Shakespeare'a zaczęła się już na studiach, kiedy to starałam się zarazić miłością do tego języka dzieci sąsiadów i znajomych. Zarówno w życiu, jak i w pracy kieruję się mottem: "Today is a good day to learn something new". Moją pasją są podróże. Lubię zwiedzać świat i próbować lokalne potrawy.

 

Paulina

lektor języka angielskiego
absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego i Zielonogórskiego
od 3 lat w Lektorze

Interesują się historią i heraldyką Wielkiej Brytanii. Prócz języka angielskiego, moją wielką pasją jest kultura iberyjska, w tym oczywiście język hiszpański. Wbrew pozorom bardzo dużo łączy go z językiem angielskim. Ma on jednak zupełnie inny temperament, tempo i emocjonalność.

Największą radością jest dla mnie budzenie się w uczniu pasji językowej. Największym wyzwaniem, aby podczas lekcji nie było sekundy nudy a uczniowie, nie mogli doczekać się następnej lekcji, a nie przysłowiowego dzwonka.
 

Anna

lektor języka angielskiego
absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego
od 3 lat w Lektorze

Jestem lektorem języka angielskiego, ale pociąga mnie także kultura południa, szczególnie Włochy.  Zawsze chętnie wracam do Rzymu, w końcu to kolebka cywilizacji! Ponadto jestem ciepłolubna więc  każdy wyjazd do tego kraju sprawia mi ogromną frajdę. Uwielbiam tamtejsze makarony i rzymską pizzę- tak, gotowanie jest dla mnie przyjemnością. Lubię spacery i wycieczki rowerowe. Podchodzę do życia optymistycznie, a ono przynosi mi wiele zabawnych sytuacji.

W moim życiu ważną rolę odgrywa nauczanie - pochodzę z rodziny nauczycielskiej, więc mam to już we krwi. Na pewno jednak używam bardziej nowoczesnych metod niż moja babcia kiedyś. Każda sala w Lektorze wyposażona jest nowoczesny sprzęt multimedialny, dzięki czemu przygotowuję różnorodne i atrakcyjne zajęcia przy użyciu Internetu. Poruszanie bieżących i interesujących tematów sprzyja ożywianiu dyskusji, a co za tym idzie, rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych słuchaczy.

Inni lektorzy angielskiego

Marta

lektor języka angielskiego

absolwentka NKJO, Uniwersytetu Wrocławskiego i WSH we Wrocławiu

od 4 lat w Lektorze

Zapalona miłośniczka podróżowania i gotowania z niedawno odkrytą pasją do gór i fotografii. Ciągle w ruchu i zawsze tryskająca energią. W czasie swoich podróży staram się 'wyłapywać' różnice językowe i właśnie to jest głównym obszarem moich zainteresowań. Jako lektorka staram się przekazywać uczniom swoją wiedzę z języka angielskiego w jak najprzyjemniejszy i jak najbardziej efektywny sposób, jednocześnie motywując do ciągłej pracy. Używam rozmaitych technik, tak aby trafiły do każdego. Tak w pracy jak i w życiu próbuję różnorodnych aktywności, od kickboxingu po zumbę, od nart po pływanie w gorących morzach. Na zajęciach na pewno nie będzie nudno. Do zobaczenia! :)

Pracuję w Lektorze od kilku lat. Cenię sobie zajęcia z dorosłymi, gdyż uczą się w sposób świadomy i refleksyjny. Zachęcam do nauki języka angielskiego używając różnych środków, tj. gier językowych, ciekawych ćwiczeń komunikacyjnych, słowotwórstwa, skojarzeń, definiowania (co u niektórych na początku wzbudza strach, a zmienia się w dobrą zabawę ). Za cel stawiam sobie przełamanie bariery językowej i aby nauka języka stała się dla każdego przyjemnością. Cieszę się, że swoją wiedzę mogę wykorzystać pracując jako lektor. Zapraszam na moje zajęcia!

Magdalena

lektor języka angielskiego
absolwentka NKJO w Legnicy i Uniwersytetu Wrocławskiego
od 5 lat w Lektorze

Jestem lektorką języka angielskiego, osobą otwartą, lubiącą poznawać nowych ludzi.

Interesuję się psychologią społeczną, zachwycam malarstwem, kocham biegać i rozmawiać o jedzeniu.

W pracy cenię profesjonalizm i przyjazną atmosferę.

Podczas zajęć kładę nacisk na komunikację i praktyczne używanie języka.

Aleksandra

lektor języka angielskiego
absolwentka NKJO w Legnicy oraz Dolnośląskiej Szkoły Wyższej
od roku w Lektorze

Nazywam się Ola i jestem lektorką mniej więcej od stu lat i tyle samo mam zamiar jeszcze uczyć :) Angielski jest moją wielką pasją i na zajęciach staram się zarazić nią moich uczniów - i tych młodszych, i tych starszych. Poza tym, uczę się jeszcze hiszpańskiego - by w przyszłości móc uczyć i tego języka.

David

native-speaker języka angielskiego
absolwent Brunel University w Londynie
od 2 lat w Lektorze

My name’s David and I have lived and worked in Poland since the late nineteen nineties.

When the weather allows it, I enjoy,cycling, walking, and sailing my home-made boat.  When the weather doesn’t, almost anything connected to railways interests me, as does the world of science.

 

For some years now I have been a keen backgammon player, and I occasionally try my hand at poker and chess as well.  I’m also a fan of Polish cinema, and have seen over one hundred Polish films at the cinema over the last decade and a half.

 

You might hear me from time to time on language-teaching CDs.  One or two commercials for the English-speaking market have me as their narrator as well, so if you’re watching an advert and the voice sounds familiar, it’s probably me.

Karol

native-speaker języka angielskiego

od 6 lat w Lektorze

I came to Poland 12 years ago. Initially it was supposed to be only for six months. I started to teach English and my stay in Poland started to extend. After a while Wrocław became my second home. What I like most about my job is that I have opportunity to meet a lot of interesting people. You can say that I teach them English and they throughout their stories teach me the things I would have never learnt If I were doing some other job .

Przyjechałem do Polski 12 lat temu. Początkowo miało to być tylko na 6 miesięcy. W międzyczasie zacząłem uczyć angielskiego i ten okres się zaczął wydłużać. Po pewnym czasie Wrocław został moim drugim domem. To co najbardziej lubię w swojej pracy to kontakt z różnymi ciekawymi ludźmi. Można powiedzieć, że ja ich uczę angielskiego - a oni przez swoje opowieści rzeczy których bym nie poznał wykonując jakikolwiek inny zawód.

Natalia

lektor języka angielskiego
absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego
od 3 lat w Lektorze

Uśmiechnięta, pełna energii i kochająca język angielski - oto cała ja! Każda lekcja to nowa fascynująca przygoda z językiem, więc nie można się ze mną nudzić ;) Nauczanie to nie moje jedyne hobby. Swój czas poświęcam na zgłębianie fenomenu anglojęzycznej literatury fantasy, tworzenie biżuterii, a ostatnio również sporty wodne - żeglarstwo i spływy kajakowe w uroczych zakątkach Polski. Uwielbiam aktywnie spędzać czas i ciągle szukam nowych wyzwań!

 

Praca w Lektorze to wspaniała szansa na spełnienie zawodowych aspiracji i poznanie wielu interesujących osób. Uczę języka angielskiego i cieszę się, że należę do tak profesjonalnego grona lektorów, pracując dla szkoły z wieloletnią tradycją i uznaną na rynku marką. Oferta kursów jest tak bogata, że każdy znajdzie tu coś dla siebie - nawet najbardziej wymagający klienci. Polecam naukę w Lektorze każdemu, kto chce przeżyć wspaniałą przygodę z językiem!

Małgorzata

lektor angielskiego 

absolwentka Wyższej Szkoły Filologicznej i Uniwersytetu Wrocławskiego

od 3 lat w Lektorze

Lektorka angielskiego z hiszpańską duszą (tak twierdzi mój mąż) :-)

Uwielbiam: angielski, salsę, dobrą kawę, wędkowanie, wszystko, co napisze Jodi Picoult (nawet listę zakupów), eksperymenty kulinarne, Bruce’a Springsteena i Amandę Marshall.

Lubię mówić, ale też słuchać i jestem dość uparta w dążeniu do celu.

Moje motto: Rób, to co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.

Angielski jest dla mnie przede wszystkim pasją, którą staram  się przekazać kursantom. Dysponuję dużymi pokładami cierpliwości i determinacji. Priorytetem są dla mnie indywidualne potrzeby kursanta i na tej podstawie opieram każde zajęcia.

Ligia

lektor języka angielskiego
absolwentka NKJO w Wałbrzychu i Uniwersytetu Wrocławskiego
tłumacz przysięgły
od 7 lat w Lektorze

Uczę... odkąd pamiętam

Uczę bo … jest 1000 powodów, ale głównie dlatego, że jest to zajefajna zabawa.

               ... zawsze mogę się nauczyć czegoś nowego od innych

                ...lubię widzieć efekty swojej pracy

W życiu najbardziej cenię... szczerość, lojalność i zaangażowanie

Gdybym nie była lektorką to bym … pokazywała pasażerom jak zakładać kamizelkę ratunkową w samolocie i zagadywałabym ich po angielsku.

Kiedy nie nauczam, a to się rzadko zdarza ...zwiedzam ciekawe miejsca te bliższe i dalsze, poznaję nowych ludzi i walczę z chwastami o przestrzeń życiową dla moich działkowych  kwiatków, staram się spędzać czas aktywnie.

Na co stawiam w życiu … na naukę języków obcych i dlatego od 3 lat zgłębiam tajnki języka chińskiego, ale póki co … zapraszam na swoje zajęcia z angielskiego. :)

Motto: 'Practice makes perfect”.

Joanna

lektor angielskiego
absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego
od 5 lat w Lektorze

Prywatnie to najchętniej spędzałabym całe dnie w ciepłym Oceanie Indyjskim, delektując się kulturą i pięknem natury i architektury Dalekiego Wschodu; ale również kocham Wrocław i przejażdzki rowerowe trasą pergola - wały - stare miasto. W długie jesienne i zimowe wieczory często zagłębiam się w literaturę opisującą Japonie, ucząc się przy tym języka japońskiego.

Moje motto życiowe to "Codziennie staraj się wykraczać poza swoje możliwości".

Wydaje mi się, że bycie lektorem to ciekawa i nierutynowa praca. Uczenie języka to często fajna zabawa, oglądanie filmów, czytanie bajek i powieści, rozmowy na różne tematy i odgrywanie scenek z życia codziennego -  ćwiczenia, które prowadzą ostatecznie do radości i dumy mojego słuchacza, ze potrafi się odnaleźć w innej niż polsko-języczna rzeczywistość.

 

Hanna

lektor języka angielskiego
absolwentka Uniwersytetu Śląskiego
od 6 lat w Lektorze

W posługiwaniu się językami obcymi piękny jest dla mnie już sam moment zrozumienia, kiedy dwie osoby pochodzące z różnych krajów potrafią – dosłownie i w przenośni – znaleźć wspólny język. Pozwala to, mimo wszystkich wizualnych różnic, poczuć się jak w domu w nawet najbardziej odległym zakątku świata. Między innymi  tego właśnie doświadczam oddając się jednej z największych moich pasji jaką jest podróżowanie.

Agnieszka

lektor języka angielskiego
absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego
od 5  lat w Lektorze

Jestem lektorem od 5 lat. Poza prowadzeniem zajęć, dużo czasu poświęcam na wyszukiwanie tekstów i dialogów,  zawierających niezbędne dla moich słuchaczy słówka i zwroty. Największą satysfakcję sprawia mi świadomość, że dzięki mojemu zaangażowaniu, odnoszą oni sukcesy, w praktycznym zastosowaniu poznanego materiału. Zdaję sobie sprawę z rozmaitości ich potrzeb. Dlatego dla mnie, praktyczna znajomość języka, to zarówno przygotowanie do trudnego egzaminu, jak i bezproblemowa komunikacja na zagranicznym wyjeździe.

Ewa

lektor języka angielskiego
absolwentka Uniwersytetu Opolskiego
od 7 lat w Lektorze

W Lektorze lektoruję już 7 rok, przez ten czas miałam okazję poznać wielu świetnych kursantów, którzy, dzięki mnie (nieskromnie mówiąc) pozdawali egzaminy i w języku Szekspira umieją się porozumieć.  Jestem magistrem filologii angielskiej, niejako z przypadku - bo na maturze pisałam biologię, ale lekarz byłby chyba ze mnie żaden;) Wolę spełniać się w nauczaniu, grupy kursantów dają mi energię do działania, dzięki czemu niestraszne mi zajęcia nawet w późnych godzinach wieczornych (pon, środy 19.40-21.10:))

W wolnym czasie czytam, eksperymentuję z nowymi smakami i odkrywam nieznane miejsca. A, i uczę się hiszpańskiego!

Zobacz  lektorów niemieckiego

Zobacz lektorów innych języków.