Jak przygotować dziecko do wyjazdu na kolonię? | Szkoła Języków Obcych LEKTOR - Kurs angielskiego Wrocław

Jak przygotować dziecko do wyjazdu na kolonię?

kolonie dla dzieci

Najważniejszą kwestią o jaką musimy zadbać wysyłając dziecko na kolonię jest zbudowanie w nim poczucia bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że zwłaszcza małe dzieci mogą obawiać się wyjazdu bez rodziców. Warto wyjaśnić dziecku, że podczas wyjazdu będzie pod opieką miłych i pomocnych wychowawców, do których może się zwrócić w każdej sprawie. Dziecko musi wiedzieć, że w przypadku jakichkolwiek problemów o pomoc ma się zwrócić właśnie do wychowawcy, nie rodzica.

Jeśli nasze dziecko ma obawy co do wyjazdu z nieznajomymi rówieśnikami, trzeba mu wyjaśnić, że kolonia jest najlepszym sposobem na nawiązanie nowych znajomości.  Dziecko musi mieć pewność, że szybko zintegruje się z pozostałymi uczestnikami kolonii podczas licznych zabaw, wspólnej nauki, wycieczek i spędzania wspólnie wolnego czasu.

Aby dziecko oswoiło się z perspektywą wyjazdu w nowe miejsce, pokażmy mu kilka zdjęć miejsca, do którego się wybierze. Dzięki temu nabierze większej ochoty do wyjazdu i zobaczenia miejsca na żywo.

Wysyłając dziecko na wakacje warto przeprowadzić z nim wspólne pakowanie, tak aby wiedziało, co ma ze sobą i jak ma korzystać z rzeczy, które umieści w bagażu. To z pewnością pozwoli dziecku na osiągnięcie większej samodzielności.

Kontakt

LEKTOR Travel  sp. z o.o.

ul.Oławska 25

50-123 Wrocław

tel. 71 3725292

info@lektor-travel.pl

www.lektor-travel.pl

Opłaty za obozy i kolonie prosimy wnosić na;

Nr konta: 33 1600 1462 1844 5031 3000 0001

 

Zadaj pytanie (Contact us)