Sprawdzony organizator obozu 2021 , kolonii - 2020

Kto może organizować obozy i kolonie ?

obozy letnie dla dzieci

 

Gdzie szukać sprawdzonych obozów i na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty? Czy każdy może zorganizować obóz.

Decydując się na wysłanie dziecka na zorganizowany obóz lub kolonię ,musimy być pewni, że wybieramy ofertę sprawdzonego organizatora. Najwygodniej, jeśli ktoś ze znajomych poleci nam obóz, na którym było wcześniej  jego dziecko – to najlepsza rekomendacja. Jeśli jednak decyzję podejmujemy sami, przede wszystkim musimy sprawdzić uprawnienia danej firmy do organizowania wyjazdów dla dzieci.
Każdy organizator musi posiadać licencję organizatora turystyki oraz figurować w bazie danego Kuratorium Oświaty.

Informacji tych możemy szukać na stronach internetowych poszczególnych Kuratoriów Oświaty (np. www.kuratorium.wroclaw.pl) oraz na stronach Ministerstwa Edukacji Narodowej (http://wypoczynek.men.gov.pl/).

Zgodnie z prawem, organizator ma obowiązek zarejestrować się w bazie Kuratorium dopiero na trzy tygodnie przed rozpoczęciem turnusu.
Dlatego z reguły wcześniej takie zgłoszenie nie będzie widoczne.
Aby otzrymac zezwolenie na organizację obozu, należy dołączyć szereg dokumentów, przede wszystkim wykaz kadry  z dokumentami  o ich kwalifikacjach.
 

Ważne są także  dokumenty zawierające informację od Państwowej Straży Pożarnej potwierdzające, że obiekt, w którym ma być organizowany wypoczynek, musi spełniać wymogi dotyczące bezpieczeństwa, ochrony przeciwpożarowej i warunków higieniczno-sanitarnych.

Do dokumentów należy także dołączyć szczegółowy program kolonii/obozu.

Jeśli już potwierdzimy wiarygodność i rzetelność organizatora, przed wyborem konkretnego obozu sprawdźmy dokładnie jego program  - powinno być ciekawie i różnorodnie, z jednej strony zajęcia tematyczne, z drugiej czas na rekreację i odpoczynek.  Jeśli wybraliśmy obóz lub kolonię językową koniecznie sprawdźmy kto będzie uczył języka – najlepiej jeśli współorganizatorem takiego obozu jest szkoła językowa, bo wtedy nie musimy martwić się o poziom merytoryczny i skuteczność zajęć językowych.
Obozów i kolonii warto szukać na profesjonalnych portalach turystycznych np. www.mirasol.pl , gdzie mamy szeroki wybór i możliwość porównania ofert różnych organizatorów.   Ważną kwestią w przypadku portali jest także fakt, że w dużym stopniu poświadczają one rzetelność firm organizujących letnie wyjazdy dla dzieci i młodzieży.

 

LEKTOR Travel posiada wszystkie wymagane zezwolenia

Kontakt

LEKTOR Travel  sp. z o.o.

ul.Oławska 25

50-123 Wrocław

tel. 71 3725292

info@lektor-travel.pl

www.lektor-travel.pl

Opłaty za obozy i kolonie prosimy wnosić na;

Nr konta: 33 1600 1462 1844 5031 3000 0001

 

Zadaj pytanie (Contact us)