Kursy językowe za granicą - DID
  • oferta kursów zagranicznych

dla dorosłych

kursy językowe za granicą

Mimo, że Hamburg jest oddalony od morza, życie w tym drugim co do wielkości mieście w Niemczech jest zdeterminowane przez wodę. Dwa sztuczne jeziora: Binnenalster i Aussenalster, jak również liczne kanały kształtują wewnętrzną strukturę miasta, dzięki czemu Hamburg zwany jest Wenecją Północy. Znajdziemy tutaj tradycyjny targ rybny, gdzie turyści mogą spróbować specjałów Morza Północnego. A sama zatoka tętni życiem - luksusowe jachty mijają się z łodziami rybackimi. Budynek szkoły mieści się w samym sercu miasta. Z tarasu na dachu jest piękny widok na jezioro Binnenalster. Klasy są duże i dobrze wyposażone, w sali multimedialnej znajduje się 60 komputerów z dostępem do Internetu i duża biblioteka.

kursy językowe za granicą

W XVIII wieku monachijski Karlsplatz uchodził za najczęściej odwiedzany plac na świecie. Nawet jeśli dzisiaj nie jeżdżą już tam samochody, to i tak Stachus, bo tak nazywają go mieszkańcy Monachium, jest najbardziej zaludnionym placem miasta. Tutaj zaczyna się najdłuższa w Monachium ulica sklepowa z niezliczonymi butikami oraz dużymi centrami handlowymi. Tylko kilka minut stąd znajduje się instytut DID, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca. Na dwóch poziomach znajduje się wszystko, czego wymaga się obecnie od nowoczesnej szkoły językowej: jasne sale, nowoczesne centrum multimedialne oraz duży taras i przytulna kafeteria pozwalająca na miłe spędzenie kilku chwil pomiędzy lekcjami przy filiżance gorącej kawy.

kursy językowe za granicą

Bez wątpienia Sachsenhausen to najładniejsza dzielnica Frankfurtu, położona bezpośrednio nad brzegiem Menu. Przy promenadzie w Sachsenhausen znajdują się prawie wszystkie muzea, a nad samym Menem rozciągają się latem plażowe widoki z wielką ilością piasku, palmami i zawodami siatkówki plażowej... Tylko 10 minut drogi dzieli z tego miejsca od szkoły. W dużych i nowoczesnych klasach nauka to sama przyjemność. W szkole znajdują się również: centrum nauki samodzielnej, sala multimedialna, bezprzewodowe łącze internetowe oraz kafeteria.

kursy językowe za granicą

Na Oranienburger Strasse wieczorem życie tętni jak w mało którym innym miejscu w stolicy. Spragnieni rozrywki berlińczycy przechadzają się po tej długiej na kilometr ulicy znajdującej się pomiędzy Hekeschem Markt i Friedrichstrasse. Znajduje się tam około 40 klubów i kawiarni, wiele małych kin oraz teatrów. W zacisznej i ustronnej części tej ulicy znajduje się szkoła DID. Na dwóch piętrach mieszczą się przestronne sale, które zapewniają naukę w komfortowych i nowoczesnych warunkach. Do dyspozycji kursantów DID przygotował: centrum nauki samodzielnej, sale multimedialną, bezprzewodowe łącze internetowe, kafeterię oraz duży taras widokowy na dachu.