Lektorzy języka niemieckiego | Szkoła Języków Obcych LEKTOR - Kurs angielskiego Wrocław

Lektorzy języka niemieckiego

Tytuł O lektorze O sobie samym
Mira

lektor języka niemieckiego absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego od 1993 w Lektorze

Języka niemieckiego uczę od wielu lat na różnych poziomach i współpracuję prawie od samego początku powstania ze Szkołą Języków Obcych "LEKTOR".
Dobra współpraca z firmą "Lektor" trwa tak długo, ponieważ mam ogromne zaufanie do firmy i jej uczciwości. Jednocześnie "Lektor" jest dla mnie symbolem ciągłego rozwoju, ogromnej dynamiki i... tradycji, którą sobie cenię.
Pierwsze słowo po niemiecku kojarzę z moją Kochaną Babcią, a jest to  - der Frühling - wiosna :-).
W czasie wolnym uwielbiam zbierać zioła, sama robię ziołowe miksturki i nalewki
Kocham narty, pływanie i puste egipskie plaże :-)

Anna

lektor języka niemieckiego absolwentka filologii germańskiej od 2015 w Lektorze

Servus!   Wie geht’s ?
Mam na imię Ania i zapraszam Was na zajęcia z języka niemieckiego. Jestem osobą, która w to co robi wkłada duuuuuużo pozytywnej energii i duuuużo przy tym gestykuluje ;D Nic nie poradzę…;)  Uczę z zaangażowaniem i kontakt z Wami zwyczajnie sprawia mi przyjemność. Zresztą, to przede wszystkim Wasza energia sprawia, że lubię to co robię i staram się zarazić tym wszystkich dookoła.
Moje wrodzone poczucie humoru i otwartość na ludzi sprawia, że poczujecie się w moim towarzystwie komfortowo a przede wszystkich nie musicie obawiać się nudy na zajęciach. A to głównie dlatego, że w swojej pracy stawiam przede wszystkim na podejście komunikacyjne i metody bezpośrednie nauczania języka. Najważniejsze to chcieć i nie bać się mówić a poprawność gramatyczna utrwali się wręcz przy okazji.
Jako lektor wyznaję motto: im prościej tym lepiej. Poza tym im mniej konwencjonalnie i w formie zabawy tym więcej zapamiętujecie, bo uruchamiacie przy tym swoje emocje, zmysły a przede wszystkim dobrze się przy tym wszyscy bawimy! W moim przekonaniu to bardzo sprzyja procesowi uczenia i motywuje Was do nauki. A ja… cóż ja – jestem wtedy postrzegana jako przyjazny i pomocny partner w nauce, a nie bezkrytyczny i wymagający znawca przedmiotu :b
Tschüs und bis bald!

Karolina

lektor języka niemieckiego
absolwentka filologii germańskiej
od 2015 w Lektorze

Nazywam się Karolina i od 2011 pracuję jako lektor języka niemieckiego. Język niemiecki jest moją wielką pasją. W mojej pracy staram się zaszczepić w każdym moim słuchaczu zamiłowanie do tego pięknego, chociaż nie przez wszystkich lubianego języka. Ponadto praca lektora sprawia mi mnóstwo radości i satysfakcji, a obserwowanie postępów moich uczniów motywuje do dalszej pracy i doskonalenia moich umiejętności. Lubię współpracować z ludźmi ambitnymi, którzy konsekwentnie dążą do wyznaczonego celu. Pozytywna energia i entuzjazm stanowią nieodłączny element moich zajęć.
W wolnym czasie uprawiam sporty takie jak bieganie, pływanie, ekstremalna jazda na rowerze :) Wieczorami sięgam chętnie po książki Thomasa Manna lub Heinricha Bölla.

Lutz

native speaker języka niemieckiego
od 2012 w Lektorze

Ich bin in Berlin geboren Und lebe seit dem Jahr 2008 ständig in Wrocław. Wrocław ist für mich inzwischen zu meiner zweiten Heimatstadt geworden. Deutsch ist meine Muttersprache. Der Aufenthalt  in Polen und das Kennenlernen von Kultur und Bräuchen der Polen bereiten mir große  Freude. Dabei habe ich auch mein Talent zum Unterrichten in deutscher Sprache entdeckt. Meinen Kursteilnehmern/Zuhörern versuche ich die deutsche Sprache in unkonventioneller und innovativer Weise näher zu bringen. Ich bemühe mich, dass  meine Zuhörer  die Geheimnisse und den Reiz der deutschen Sprache besser verstehen lernen. Als Muttersprachler habe ich interessante Ideen und Techniken, z. B. Interaktionen, um Abwechslung und Farbe in die Lektionen zu bringen. Privat mag ich Wintersport gern und natürlich auch die Amateurschauspielerei, was dazu führte, dass ich bereits in mehreren Filmen mitgespielt habe. Außerdem habe ich ein paar Lieblingscomputerspiele, zum Beispiel. "Formel 1 Rennen" - für mein Konzentrationstraining.

 

Pochodzę z Berlina i od roku 2008 przebywam na stałe we Wrocławiu. Język niemiecki jest moim językiem ojczystym. Radość przebywania w Polsce i poznawania Kultury  i zwyczajów Polaków pozwoliła mi odkryć talent do nauczania. Ogromną przyjemność sprawia mi przybliżanie języka niemieckiego w sposób niekonwencjonalny i nowatorski. Staram się, by moi słuchacze byli zaciekawieni tajemnicami i urokiem języka niemieckiego. Jako native Speaker mam ciekawe pomysły, korzystam z różnych technik, np. interakcji aby zajęcia przynosiły efekty. Prywatnie lubię sporty zimowe, zajmuję się amatorsko aktorstwem i zagrałem w kilku filmach. Poza tym mam kilka ulubionych gier komputerowych, np. „Formuła 1”, aby ćwiczyć koncentrację.

Anna

lektor języka niemieckiego, absolwentka Uniwerystetu Wrocławskiego od 2014 w Lektorze

Witam,  nazywam się Anna. Mój mąż jest Niemcem, w związku z tym mieszkam od ponad 20 lat jedna nogą pod Hannoverem (Dolna Saksonia), a drugą we Wrocławiu (Dolny Śląsk) i muszę przyznać, bardzo lubię ten szpagat.  Mam lekkiego bzika na punkcie języka niemieckiego, lubię jego dokładność, celowość i dźwięk. A te dialekty, palce lizać! Lubię ludzi, dobrych tłumaczy oraz Alpy. W wolnych chwilach czytam:  i Terrego Pratchetta, i dobrą fantastykę. Potrafię szpachlować i param się koronczarstwem.

Elżbieta

lektor języka niemieckiego
absolwentka filologii germańskiej
od 2014 w Lektorze

W roku 2001 ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim w zakresie filologii germańskiej (specjalizacja nauczycielska).Nauczanie sprawia mi wiele satysfakcji, co pozwoliła mi stwierdzić już wieloletnia praktyka zawodowa. Chętnie prowadzę zajęcia na poziomie podstawowym jak i zaawansowanym. Pracuję z uczniami szkół średnich, studentami oraz osobami pracującymi zawodowo (zajęcia w firmach). Jako nauczyciel staram się cały czas doskonalić swoje umiejętności, zarówno językowe jak i dydaktyczne, uczestnicząc w licznych szkoleniach. Ukończyłam również dwuletnie studia podyplomowe z zakresu tłumaczeń, gdyż rłumaczenia to kolejne zajęcie, które chętnie wykonuję.

Jestem osobą otwartą, lubię poznawać zarówno nowych ludzi jak i nowe miejsce. Uwielbiam podróżować! Poza tym, w życiu codziennym jestem bardzo aktywna fizycznie. Kocham sport!

Anna

lektor języka niemieckiego
absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego
od 2011 w Lektorze

Uczę od lat j. niemieckiego. Uwielbiam to. Przez dziesięć lat miałam okazję mieszkać w Hamburgu. Poznałam nie tylko język niemiecki ale i kulturę kraju. Ukończyłam filologię germańską na Uniwersytecie Szczecińskim. Dzisiaj pracuję i mieszkam we Wrocławiu. Ogromną przyjemność sprawia mi praca z uczniami chcącymi nauczyć się j. niemieckiego. Namawiam do tego każdego, wiek nie gra roli. Zapewniam każdego, że nauka języka nie musi być nudna.

Paulina

lektor języka niemieckiego
absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego
od 2003 w Lektorze

Mam na imię Paulina i pracuję jako lektor języka niemieckiego w Szkole Języków Obcych „Lektor” we Wrocławiu. To właśnie tutaj poznałam tajniki zawodu lektora języków obcych, zarówno od strony metodycznej, jak i psychologicznej.

Praca w „Lektorze” to frajda, ciągłe spotkania z fajnymi ludźmi, możliwość doskonalenia warsztatu pracy, a przede wszystkim radość ze spotkań z moimi Kursantami. Wiem o czym mówię, ponieważ w 2013 roku minął mój 10 rok pracy w tej szkole.

A prywatnie?

Przede wszystkim mama bardzo zwariowanej dziewczynki (być może po mamusi) i żona nie mniej zwariowanego męża. Lubię mój dom, lubię go urządzać i właściwie ciągle coś w nim zmieniam. Moim hobby jest renowacja starych mebli. Wierzcie mi, nic tak nie relaksuje jak przecieranie, szlifowanie i malowanie rzeczy, które większość ludzi nazwałaby „gratami”. Aha, jest jeszcze mój ogród, moje kwiaty i Iwasiek, niespełna stu kilogramowy bernardyn, który wyprowadza mnie na spacer ;)

Lubię bliskie i dalekie podróże z moją Rodziną. Znajomi mówią również, że nikt nie piecze ciast tak dobrze, jak ja. Dla równowagi dodam jednak, że kiepska ze mnie kucharka.

Bogusława

lektor niemieckiego absolwentka NKJO w Częstochowie i Uniwersytetu Wrocławskiego od  2009 w Lektorze

Język niemiecki towarzyszy mi od wczesnych lat szkolnych i niezmiennie po dzień dzisiejszy „Deutsch macht mir Spaß!” Lubię dzielić się swoją pasją do języka niemieckiego z moimi Kursantami i „zarażać” ich pozytywną energią.

Cieszy mnie każdy ich sukces a ten jest możliwy do osiągnięcia, gdy jest wynikiem właściwej decyzji.

Lubię poznawać nowych ludzi a praca jako lektor daje mi sposobność spotkań z ciekawymi osobami! Patrzę optymistycznie na świat, cenię ciepło domowego ogniska! A w wolnej chwili oddaję się fotografowaniu.

lektor niemieckiego i egzaminator maturalny - Małgorzata Małgorzata

lektor niemieckiego i egzaminator maturalny absolwentka NKJO w Płocku Uniwersytetu Łódzkiego i WSH w Pułtusku od 2007 w Lektorze

Cześć jestem Gosia, we Wrocławiu mieszkam i pracuję od 2006 roku. W czasie wolnym lubię chodzić do kina, czytać kryminały i grać w scrabble, obecnie czasu wolnego mam niewiele , ponieważ zajmuję się moją dwuletnią córeczką. Jestem otwarta i spontaniczna, lubię się śmiać i mam sporą dawkę dystansu do siebie. Z wykształcenia jestem germanistką. Gdybym miała jeszcze raz wybierać, nic bym nie zmieniła, lubię uczyć i pracować z ludźmi

 

Dlaczego pracuje w Lektorze:

bo jest fajna atmosfera

bo ludzie są fajni i sympatyczni

bo szkoła jest przyjazna nie tylko kursantom, ale także lektorom

bo pozwala mi rozwijać się

bo lubię tutaj pracować.

lektor języka niemieckiego - Colette Colette

lektor języka niemieckiego absolwentka filologii germańskiej UWr od 2011 w Lektorze

Hallo! Mam na imię Colette i wbrew temu co sugeruje moje imię, uczę języka niemieckiego a nie francuskiego. Nauczycielką chciałam być od zawsze. Już jako dziecko sadzałam lalki i misie przy stole i odpytywałam je z czytania ;) Praca lektora łączy w sobie to co lubię najbardziej: kontakt z ludźmi, zarażanie ich pasją do wszystkiego, co niemieckie jak i rozwijanie samej siebie, bo przecież uczenie wymaga kreatywności i otwartości. Uwielbiam Austrię, a zwłaszcza Wiedeń, w którym mieszkałam i studiowałam. Jestem niepoprawną optymistką. W wolnych chwilach uczę się angielskiego, czytam książki, jeżdżę na rolkach i na rowerze, aby móc bezkarnie objadać się czekoladą. Uwielbiam sushi i owoce morza.
Do zobaczenia na zajęciach :)

Ralf- native-speaker języka niemieckiego Ralf

native-speaker niemieckiego absolwent filologii germańskiej i politologii na Uniwersytecie w Lipsku od 2010 w Lektorze

Ich komme aus dem Norden Deutschlands, aus einer kleinen Stadt an der Ostsee. Mittlerweile lebe ich einige Jahre in Polen und konnte erfahren, dass auch das Wandern in den Bergen oder im Winter das Skifahren seinen Reiz hat. Breslau und seine Umgebung gefallen mir sehr. Ich verbringe meine freie Zeit gern in der Stadt, gehe ins Kino, in die Kneipe oder ins Theater. Oft mache ich auch kleine Radtouren. Bereits im Gymnasium habe ich an einigen deutsch-polnischen Jugendbegegnungen teilgenommen. Während des Studiums habe ich dann begonnen Polnsisch zu lernen. Mittlerweile kommt es mir so vor, als dass daraus ein Lebensprojekt werden könnte. Ich habe Germanistik und Politikwissenschaft in Leipzig studiert und seit 2008 arbeite ich als Deutsch-Lektor in Wrocław. Ich möchte in meinem Unterricht den KursteilnehmerInnen gerne zeigen, dass die deutsche Sprache mitnichten so schrecklich ist, wie viele Polen glauben- ganz im Gegenteil.

 

Pochodzę z północy Niemiec z małego miasteczka nad Morzem Bałtyckim. Już od kilku lat mieszkam w Polsce i to właśnie tutaj dowiedziałem się, że wędrówki po górach czy jazda na nartach to bardzo fajna rzecz. Wrocław i okolice bardzo mi się podobają. Lubię spędzać wolny czas w centrum miasta, w kinie, pubie czy teatrze i często też wybieram się na wycieczki rowerowe. Już w szkole średniej uczestniczyłem w polsko- niemieckich wymianach młodzieży. Następnie podczas studiów zacząłem uczyć się języka polskiego i nadal się go uczę. Z dnia na dzień wydaje mi się jednak, że to projekt na całe życie. Ukończyłem germanistykę i politologię na Uniwersytecie w Lipsku i od 2008 roku pracuję jako lektor języka niemieckiego we Wrocławiu. Moim celem jest przekonać moich uczniów, że język niemiecki wcale nie jest aż tak straszny jak większość Polaków myśli - a wręcz przeciwnie!                                      

Zobacz  lektorów angielskiego

Zobacz lektorów innych języków.